כשהמורה מוכן ודַּלְתוֹ (הפנימית) נִפְתַּחַת, מגיעים אליו תלמידיו.

דרכי כמורה ל- ESIM צ'י קונג

מאמר מאת רפאל בר לב, ESIM צ'י קונג בירושלים:

 SYC_0718

האופן האידיאלי ללימוד ©ESIM צ'י קונג הינו מתוך מרקם מאוזן של שיעורים פרטיים המשולבים בפגישות קבוצתיות.
לכל אחת מדרכי לימוד אלו אִפיונים משלה וביחד הן מעניקות לתלמיד את מירב האפשרויות להתקרב ולגלות את הצ'י קונג מזוויות מבט מגוונות ומשלימות.

רבות דובר אודות חשיבות התִרגול באופן אישי מֵעֵבֶר למפגשים המסודרים, ואני מבקש להוסיף ולהדגיש זאת. חשיבות המפגש עם המורה ברורה ואינה זקוקה להבלטה נוספת, אולם לרוב הקושי האֲמִתִּי נמצא בכך שאנו ממעטים להכיר בחשיבות העצומה של העבודה העצמאית, בהבנה שביכולתנו לתרום לפעילות הצ'י ולטיפוח מרקם היחסים שלנו עִמו.

הצ'י הינו ישות תבונית חייה ותוססת, מגיבה ומֻשְׁפַּעַת מתשומת לב, התייחסות, רגש אנושי, מגע וגילויי אכפתיות.
כשאנו מתחילים להפנים ולהכיר בֶּאֱמֶת זו מתגלה בפנינו חשיבותה הָאֲמִתִּית של העבודה האישית עם הצ'י.
המתרגל מייצר ובונה מערכת יחסים אישית ואינטימית עם צ'י והדבר הקסום הוא שהצ'י נענה תמיד וללא יוצא מהכלל לִפְנִיָּה מאת המתרגל!

אחד הדברים שאני אוהב ב- ©ESIM צ'י קונג הינו ההִשתנות המתמדת שניתן לחוש ולחוות. הִשתנות זו מעמידה בְּפָנַי אתגר מעניין מאוד והוא להימצא ב גמישות פנימית  ומוכנות להשתנות ולנוע עם הצ'י.
תנועה זו מורכבת משני רכיבים אשר למרבה הפלא משלימים זה את זה:
האחד הינו להתמסר לתנועה של ההשתנות ולהיות מובל על ידה והשני הוא למלא תפקיד אקטיבי ומרכזי בהובלה.
לכאורה סתירה אולם כשמתנסים בכך הסתירה הקיימת במחשבה נעלמת.

אני שמח לגלות שוב ושוב מחדש את הקסם והעוצמה הטמונים בתלמידיי, אשר יותר מכל, לומד אני מהם. לעיתים קרובות חש אני ומכיר בכך שיותר מאשר מעניק אני להם, מקבל אני מהם תשורות, מתוך שאלותיהם, התנסויותיהם, מתוך מוכנותם להקשיב ובנכונותם להשתתף וליטול חלק במסע קסום זה של צ'י.

אני מכיר תודה עמוקה לצ'י קונג ולצ'י בכללותו, לאנרגיה חובקת ואוהבת זו. למורתי היקרה ולמסורת מורים ומתרגלים מופלאה אשר בזכותם יש באפשרותנו לפגוש היום באמנות מעודנת ומזוככת זו וליטול, כל אחד כמידת יכולתו, חלק בתהליך הצֵרוּף והזיקוק.
אני רואה את עצמי גאה לרכוש את זכותי להימנות על מסורת זו ולמצוא בה את דרכי הייחודית וממקום זה של חופש ושמחה אני מציע לכל אחד מתלמידיי למצוא ולגלות את דרכו שלו, את הצליל הייחודי לו בצ'י קונג ובחיים בפרט.

©ESIM צ'י קונג ממלא אותי תחושה עמוקה של שליחות ואני גאה לבצע שליחות זו.

״ משמעות החיים היא למצוא את המתנה שלך.
מטרת החיים היא לתת אותה ״
– פבלו פיקאסו

מתוך מסע ארוך שנים זה ומתוך התובנות שנִגלו בפני, הופיע כבמטה קסם ©ESIM

ההבנה הולכת ומעמיקה אודות הקשרים העמוקים הקיימים בין גישות שונות ומשלימות.
הבנה זו משלבת בתוכה מסע פרטי ארוך שנים במסגרת לימודית יוצאת דופן וחריגה בנוף האנושי המוכר, זאת בשילוב עם עניין אישי עמוק ורציני בברור שאלות יסוד וכמיהה עמוקה לגילוי האמת החבויה בדברים.

מתוך מכלול זה וביחד עם חברתי ושותפתי לחיים, בת זוגתי איריס ומתוך עניין משותף אִפשרנו ל –©ESIM לרקום עור וגידים, בהתחלה כרעיון מופשט ולאט לאט כמופע בעל ביטוי קונקרטי ומעשי.

©ESIM מאפשר לנו מבט רחב יריעה ופותח למעננו מרחבים חדשים של לימוד והתנסות. השפה בה ©ESIM דובר עשירה ומעשירה ואנו מגלים שיכולותינו הן כמורים, הן כמטפלים, הן כבני אדם והן כשותפים לדרך מועשרת ונעה למחוזות חדשים.

©ESIM נושא עִמו בשורה חדשה.
בשורה זו חדשה גם עבורנו וגילויה ממלאת אותנו שמחה רבה וסיפוק רב.
אנחנו מגלים ש ©ESIM מופיע בהרמוניה ובתואם מופלאים עם זרמים שונים דומים ומשלימים המופיעים בתקופה זו בחייו של האדם.
אנו מעוניינים לתרום את חלקנו לתנועה זו ורואים בכך עשייה ראויה.

לצורך פיתוחו של ©ESIM ייסדנו את "מרכז יסודות" אשר בבסיסו החזון לבית ומרכז אשר משמש אכסניה לגישות ודרכים אשר תורמות לרווחתו ולהתפתחותו של הפרט ואשר עוזרות למימושו העצמי השלם והמלא.

אני רוצה להודות לכל מי שהגיע לנקודה זו והשתתף איתי עד כאן.

תודה,

רפאל בר לב, ©ESIM צ'י קונג בירושלים.

 

חזרה למעלה