"כשהלב נותן, הלב מקבל." רפאל בר לב

אודות - רפאל בר לב, ESIM צ'י קונג

רפאל בר לב

מורה ומטפל בטכניקות מגוונות של צ'י קונג בירושלים וטיפולים אנרגטיים.

הכשרתי כמורה ומטפל נמשכת למעלה משלושה עשורים ומעמיקה כל העת למרחבים חדשים של גילויים ותובנות.
אני מבין היום יותר מתמיד שמסע זה של התרחבות, התחדשות ויצירה דרך ובעזרת צ'י קונג, הינה הדרך הנכונה לי לבירור השאלות המעניינות אותי במסעי הפרטי כאדם.

כחלק מדרך זו אני עובר תהליך אישי של זיכוך, דברים מיותרים נושרים ואת המקום שמתפנה ממלאת אנרגיה חדשה של תובנות, התבהרויות ויכולות שהיו עד כה נסתרות מעיני.
אנרגיה חדשה זו משמשת ככוח מניע הדוחף אותי קדימה בנתיב בו אני מעוניין לפסוע.

אני יודע כיום שתהליך זה מורכב מרבדים שונים חלקם גלויים וחלקם בעת זו נסתרים.
אני עובר מסע אישי מרתק ובנוסף עקב בחירתי לשמש כמורה וכמטפל, קיבלתי על עצמי לשמש כשליח ועלי למסור את אשר בידי לכל אשר חפץ, תלמידיי, מטופליי או כל אדם הנקרא בדרכי ואשר מביע את רצונו להשתתף ולקחת חלק.

אני רואה ומתייחס לעשייה זו של הדרכה, ליווי וטיפול בחרדת קודש ובהלך רוח דתי.
אני מכיר בכך שמסירה זו, בכל צורה בה היא מבטאת את עצמה, מלווה בהדר, ייחוד, עוצמה ואחריות רבה בצידה.

אני שמח מאוד בתהליך זה. אני ניזון באהבה, מלאות, הרמוניה ושותפות גורל, ומייחל לשותפיי לדרך להרגיש ולחוות את חיבוק העוצמה והאהבה שעשייה זו שופעת.

אני מרגיש שאני נושא עִמי ברכה לצמיחה, חופש ואהבה שאני מבקש למסור ולהעניק בשפע לכל אשר חפץ בכך.

אני זוכר שבזמנים רבים הרגשתי מאוד נבוך עם רגשות ותחושות אלו ועלו בי ספקות, מחשבות שלעיתים היו מהולות בציניות והחלשה עצמית. לקח לי זמן ומידה לא מבוטלת של תעוזה להכיר בפני עצמי בקיומם של רגשות אלו, באֲמִתּוּתן, בייחודן, להכיר בקול הפנימי הקורא, ללמוד להקשיב לו וללמוד להתנהל במחיצתו.

גיליתי שחיים במחיצתה של אהבה שופעת מבקשים ממני אומץ לב מיוחד במינו ומתוך תשומת לב, אכפתיות ורגישות, מתאפשר לי למוצאו בי.
בעזרתו מתאפשר לי לקרוא תגר על תפיסת העולם הרגילה.
ברגע שהסכמתי ולמדתי לחיות במחיצת אנרגיה זו, נגולה אבן מליבי, תרתי משמע. ואם זאת אני יודע שזה תהליך בלתי נגמר ואני מכיר בכך שעלי לחזור ולהסכים כל העת לשמר אנרגיה זו חיה ותוססת.
דומה הדבר לפרח שחי רק כשמסופקת לו השקיה ומזון קבועים. ברור שלא מספיק להזינו פעם אחת ובזה עשינו את שלנו. אם אנו רוצים לראותו גדל ופורח נדרשים טיפול והתייחסות מתמשכים.
כפרח, כך הנפש, וכך אנרגיה זו של צמיחה.

במהלך שנותיי כמתרגל וכמטפל נחשפתי באופן אישי ליכולותיו התרפויטיות רבות העוצמה של צ'י קונג.

במובנים רבים זה היה כמו לקבל הוכחה, למען הסר ספק.
עברתי תהליך עמוק של החלמה מסיטואציות מורכבות וקשות ולמדתי באופן אינטימי ביותר אודות צ'י קונג תוך הכרה חסרת פשרות וניצחת ביכולותיו.

ברור לי שצ'י קונג אינו מענה לכל בעיה והוא אינו מעניק פתרון אולטימטיבי לכל נחיצות, אולם אני בהחלט יודע שיש באפשרותו לתמוך ולעזור גם במקומות בהן אין הוא נמצא בחזית הטיפול ככלי המרכזי.
התברר לי במשך השנים, שצ'י קונג לרוב עושה את מלאכתו ביעילות רבה יותר כאשר אין הוא "באור הזרקורים" ובשקט בשקט מחלחל את דרכו בנחישות ובהתמדה פנימה.

צ'י קונג, זאת אני יודע, נושא עִמו אנרגיה אוניברסלית של בריאות, אנרגיה של צמיחה והתחדשות, אנרגיה של מרחבים חדשים וחשוב מכל אנרגיה טהורה של אהבה וחופש.

מבחינה זו מדובר בתִרגול, שמעבר לַמִּבְנֶה רב העוצמה שבו, מוביל את המתרגל בְּבִטְחָה, בנאמנות ובעקביות, לעומקים חדשים של הוויה והִתנסות.

בתחילת דרכי נהגה מורתי לומר, שהצ'י הוא המורה הטוב ביותר שאפשר לבקש.
לאורך זמן רב היה משפט זה סתום, חידתי, ועננה של ספק ריחפה מעליו.
כיום משגיליתי את אמיתות דבריה אני יודע שיש בְּקִרְבִּי, כמו בקִרבו של כל אחד אחר, מקור אֲמִתִּי, יציב ושופע של אנרגיה ותבונה שמציעה את עצמה, שממתינה שיעשה בה שימוש ואשר זמינה לנו, לכל אחד ואחת מאִתנו, כל העת.

טעמתי את הטעם של זה, וטעם החופש, ממכר.

רפאל בר לב, ©ESIM צ'י קונג בירושלים.

חזרה למעלה