רפלקס האור הירוק

מאמר מאת איריס בר לב:

"רפלקס האור הירוק" – Green Light Reflex

                  

זהו הרפלקס המניע ודוחף אותנו קדימה.
השרירים האחוריים הגדולים בגב מתגייסים על מנת להניע אותנו לעמידה, להליכה, ולריצה. (חישבו על התגובה של הגוף לפקודה: "עמוד זקוף!", "לך ישר!")
ברפלקס זה שרירי הגב לומדים להיות מגויסים באופן תמידי, וליצור כיווץ יתר המקבל ביטוי בקשת מוגברת בגב התחתון.

בעמידה והליכה רפלקס-האור-הירוק מקבל ביטוי בבית-חזה זקוף לפנים וכתפיים משוכות לאחור, כמו "דום מתוח". אפילו בזמן ישיבה שפופה מול המחשב, הרמת ילדים קטנים, ריצה לרכבת, או עמידה ממושכת, ואפילו בזמן השינה(!), יכולים "שרירים ירוקים" אלה לעבוד על מנת לסייע לנו "לעשות את העבודה"…

אישיות-רפלקס-האור-הירוק מאופיינים כאנשים אשר ששים לתנועה קדימה, בעלי אמביציה, בטוחים וסומכים רק על עצמם. הם מעידים שהם לא "יודעים" לנוח.
מכיוון שהמוח לומד דרך הישנות וחֲזָרָתִיּוֹת ועם הזמן הוא נעשה מתורגל וטוב בכך, הוא "לומד" להיות במצב הזה כל הזמן, כלומר לתת הוראה מתמדת לשרירים להתגייס, ושוכח בהדרגה את היכולת לשחרר. במצב הזה למעשה איבדנו את היכולת לחוש או להיות מודעים לגיוס המתמיד.

עם הזמן, כאשר רפלקס זה הופך להיות רפלקס-מותנה, הדבר שכן נהייה מודעים לו יהיה הביטוי של אחזקה מתמשכת זו: עייפות-החומר, כאבי גב, פריצות דיסק וסכיאטיקה, כאבי כתף, כאבי צוואר, או כאבי ראש.  

בשיעור-הסומטי-קליני המיועד לרפלקס האור הירוק (שהוא אחד הביטויים של SMA) – אנו משיבים למוח את השליטה על השרירים האחוריים של הגוף.
הטיפול, בשילוב עם תחזוקה עצמית שוטפת – יש בכוחו לשחרר אותנו מכאבי גב שאולי ליוו אותנו במשך שנים!

לקביעת סדרה של 6 שיעורים סומטים קלינים (טיפולים סומטים)
איריס בר לב
0523-484-047

לרפלקס האור האדום – לחץ כאן

לרפלקס הטראומה – לחץ כאן

חזרה למעלה